پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , ۰۹:۲۲:۰۷
2019 / September / 19خبر، معادنشهریور ۳, ۱۳۹۸

۲۶۷۱ نفر در معادن زنجان اشتغال دارند

بیشتر سرمایه‎گذاری‎های حوزه معدنی زنجان معادن فلزی است و فعالیت این معادن بر اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار بوده و مواد اولیه کارنجات داخلی استان هم توسط این معادن تامین می‌شود.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، معادن استان‌زنجان از ظرفیتها مهم استان زنجان محسوب می‌شود که این حوزه در استان برای ۲ هزار و ۶۷۱ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

بیشتر سرمایه‎گذاری‎های حوزه معدنی زنجان معادن فلزی است و فعالیت این معادن بر اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار بوده و مواد اولیه کارنجات داخلی استان هم توسط این معادن تامین می‌شود.

در حال حاضر در استان ۶۱ درصد سرمایه گذاری انجام شده در بخش معادن فلزی بوده که میزان این سرمایه گذاریها بالغ بر یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بوده است.

ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به فعالیت معادن غیرفلزی در استان‌زنجان عنوان کرد: ۲۸ درصد سرمایه گذاری در بخش معادن غیر فلزی و ۱۰ درصد در زمینه سنگ های نما است.

وی در ادامه به تعداد معادن فعال در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در سطح استان زنجان ۳۸۲ معدن در وجود دارد که از این تعداد ۳۲۰ معدن فعال بوده و ۶۲ معدن غیر فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌زنجان با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد معادن استان در استخراج مواد اولیه فلزی فعالیت میکنند عنوان کرد: ۶۱ درصد از مجموع معادن استان در زمینه غیر فلزی فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر معادن در شهرستان زنجان فعال هستند افزود: ۱۳۹ معدن در شهرستان زنجان فعال است.

فغفوری در ادامه به فعالیت ۶۷ معدن در شهرستان ماهنشان عنوان کرد: ۶۲ معدن هم در شهرستان ابهر فعال بوده و بقیه معادن در سایر شهرستانها قرار دارند.

وی همچنین به میزان اشتغالزایی حوزه معادن در استان‌زنجان ابراز کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۶۷۱ نفر در معادن استان زنجان فعالیت میکنند که در اشتغال استان تاثیر گذار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.