سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ , ۱۸:۳۹:۵۷
2020 / July / 14خبر، گروه صنایع معدنی، سایر حوزه‌های صنایع معدنی، معادن | تیر ۲۴, ۱۳۹۹

۴.۳ درصد سیمان کشور در کرمانشاه تولید می شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: حدود ۴.۳ درصد ظرفیت تولید سیمان کشور، در ۲ کارخانه سیمان سامان و سیمان غرب در استان کرمانشاه انجام می شود.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  «محسن دارابی» روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت صادرات سیمان استان کرمانشاه در سرسرای سازمان صمت استان افزود: کرمانشاه به خاطر وجود این ۲ کارخانه مهم و گلوگاه خروجی محصولات سیمان، میز سیمان به این استان سپرده شده و نباید به راحتی میز سیمان را از دست بدهیم.

وی در ادامه گفت: به دلیل سیاست های طرف عراقی از فروردین ۹۸ صادرات سیمان به عراق را از دست داده ایم و باید با تحلیل درست و مناسب و چاره اندیشی، برای پس گرفتن صادرات سیمان اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: مشکلات عدیده ای از جمله افزایش هزینه های تولید و بندری، بالا بودن هزینه حمل و نقل، مشکلات ریلی و جاده ای، فرسودگی ناوگان جاده ای، صدور مجوزهای لازم برای کامیون های سنگین، نبود اسکله های مناسب بارگیری محصولات معدنی و غیره پیش روی صنعت سیمان است.

او گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را جهش تولید نام گذاری کرده اند باید بتوانیم برای این مشکلات راه حل مناسبی را پیدا کنیم تا بتوانیم صادرات سیمان را به مانند سال های گذشته افزایش داده و درآمد ارزی قابل توجهی کسب نماییم.

در این نشست مدیران عامل شرکت های سیمان و سامان و سیمان غرب نیز هر کدام به تشریح مسائل و مشکلات پیش روی این صنعت مهم پرداختند و گزارش فعالیت های خود را ارایه کردند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.