پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۶:۵۱
2020 / April / 30خبر، معادن | اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۹

واحدهای معدنی هرمزگان درسال جهش تولید حمایت می شوند

معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: واحدهای معدنی استان در سال جهش تولید حمایت می شوند.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  ابراهیم سعدینی روز پنجشنبه در بازدید از معادن استان افزود:در سال جهش تولید ۵۴ معدن غیرفعال با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۰۰ نفر در هرمزگان وارد مدار تولید می شوند.

وی ابراز داشت: بخش معدن هرمزگان ظرفیت بسیارخوبی در حوزه اشتغال، رونق تولید وتوسعه دارد، که برای بهره وری از آن نیاز به وجود صنایع تبدیلی وایجاد ارزش افزوده است.

معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان بیان داشت: در راستای جلوگیری از خام فروشی معادن استان نیز می توان از ایجادفرصت هایی برابر سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران و استفاده از ظرفیت ها را مدنظر قرار داد.

سعدینی اظهارداشت: وضعیت فعالیت های واحدهای معدنی دراستان روزانه پایش می شود که برابر گزارش های دریافتی تاکنون درخصوص فعالیت معادن استراتژیک استان کاهش یا توقف تولیدی متاثر از ویروس کرونا مشاهده نشده است.

۵۲ واحد معدنی غیرفعال هرمزگان وارد چرخه شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان یادآورشد: در سال های ۹۷ و ۹۸ تعداد ۵۲ معدن غیر فعال در استان با پیگیری های صورت گرفته فعال و وارد چرخه تولید شد.

سعدینی گفت: برای این معادن به میزان ۶۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد و در مجموع ۶۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

وی به افزایش ۱۷ درصدی میزان استخراج از معادن هرمزگان درسال گذشته اشاره کرد بیان داشت: در این مدت با احیا و فعال سازی ۲۵ محدوده معدنی در استان به تعداد ۲۷۲ نفر نیز اشتغالزایی ایجاد شد.

معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: درسال گذشته مطالعات دو پهنه معدنی در منطقه کوشا احمدی حاجی آباد و در بشاگرد از سوی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) انجام شد.

وی بیان داشت: در منطقه کوشا احمدی ۱۱ محدوده امید بخش و در بشاگرد سه محدوده جهت اکتشاف معادن شناسایی شده است.

سعدینی یادآورشد: مطالعات دیگری نیز در ۱۱ هزار کیلومتر از پهنه بندرعباس تا بشاگرد اجرا می شود تا محدوده های جدید معدنی در استان هرمزگان شناسایی شوند.

براساس اطلاعات منتشره سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، تعداد ۱۱۲ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف، ۲۵ معدن دارای گواهینامه کشف و ۲۲۶ معدن دارای پروانه بهره برداری در این استان با مجموع ذخایر افزون بر یک و نیم میلیارد تن وجود دارد و حدود ۳ هزار نفر به طور مستقیم در این معادن فعالیت می کنند.

در هرمزگان می توان برای ۲۰ نوع ماده معدنی اکتشاف انجام داد و معادن پایه این استان شامل سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگ کرومیت و خاک سرخ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.