شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۸:۳۵:۵۸
2020 / May / 02خبر، گروه صنایع معدنی، مس، معادن | اسفند ۲۷, ۱۳۹۸

موجودی های انبار مس چین افزایشی شد

موجودی مس بورس شانگهای در هفته گذشته، در بحبوحه نشانه هایی مبنی بر وقفه هایی در تولید چین و حتی با وجود تقلاهایی برای بهبود تقاضا از آسیب هایی که از ویروس کرونای جدید دیده، با 10 درصد رشد به بالاترین سطح چهار سال گذشته صعود کرد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، در این میان، ذخایر فولاد چین با وجود کند شدن سرعت تولید نیز به اوج هایی بی سابقه دست یافت. بورس آتی شانگهای اعلام کرد: موجودی های انبار مس با رشد ۳۴ هزار و ۹۵۹ تنی نسبت به هفته پیش به ۳۸۰ هزار و ۶۵ تن رسید. این بالاترین رقم موجودی از ۲۵ مارس ۲۰۱۶ به بعد به شمار می رود.

این افزایش موجودی پس از آن رخ می دهد که موسسه تحقیقاتی چینی آنتایکه گفت: تولید مس فوریه در بررسی که در مورد بازده کارخانه های ذوب انجام داده در سطح رقم ۶۵۶ هزار تنی ژانویه باقی مانده که بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است. همچنین از علل دیگر برای صعود موجودی های انباری مس چین می توان به روند کند بازگشت به کار بخش های مصرف کننده این فلز مهم اشاره کرد.

در گزارش آنتایکه با اشاره به اسیدسولفوریک، فرآورده فرعی کارخانه های ذوب، که تولیدکنندگان مس پس از شیوع ویروس کرونای جدید ناتوان از فروش آن بودند و همین باعث شده بود که به علت کمبود فضا برای نگهداری این اسید از تولید ذوب خود بکاهند، عنوان شده: شرکت های گوناگون درحال حاضر، بر فروش اسیدسولفوریک تولیدی شان افزوده اند. علاوه بر این، حق العمل های فرآوری و پالایش کنسانتره مس، که از منابع اصلی درآمد کارخانه های ذوب است، نسبت به پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰ درصد جهش داشته اند.گزارش آنتایکه اضافه کرده است: حق العمل های بالای ۷۰ دلار برای هر تن باعث کاهش فشارهای موجود بر کارخانه های ذوب شده که پیش بینی می شود تولیدی حدودا ۶۹۰ هزار تنی در ماه مارس داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.