دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , ۱۷:۴۵:۵۵
2020 / January / 20خبر، معادنجولای 22, 2019

معادن زنجان ۲۶۷۱ شغل ایجاد کرد

هم اکنون ۳۸۲ معدن در استان زنجان وجود دارد که این تعداد ۲ هزارو ۶۷۱ شغل ایجاد کرده است.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، هم اکنون ۳۸۲ معدن در استان زنجان وجود دارد که این تعداد ۲ هزارو ۶۷۱ شغل ایجاد کرده است.رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان روز دوشنبه در این خصوص گفت: ۶۲ معدن استان هم اکنون غیرفعال و ۳۲۰ مورد فعال است.

ناصر فغفوری خاطرنشان کرد: شمار معادن استان در سال گذشته ۳۱۶ مورد و تعداد شاغلان نیز ۲ هزار و ۶۶۲ نفر بود که پس از انقلاب سالانه به طور متوسط، شمار معادن ۷۹ درصد و میزان اشتغال آن ۴۴.۵ درصد رشد یافته است.

وی با بیان اینکه هشت درصد از مساحت استان تحت کاداستر( نقشه های کوچک مقیاس) معادن است، افزود: ۱۰ درصد از معادن در محدوده مربوط به پروانه بهره برداری بوده که با این حساب، هشت دهم درصد از مساحت استان را شامل می شود.

این مسئول ادامه داد: در صورتی که معادن بتوانند یک چهارم مساحت خود را سینه کار بزنند، ۲ دهم درصد مساحت استان درگیر تخریب معدنی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه ۸.۵ درصد صادرات استان در سال گذشته مربوط به بخش معدن بود، گفت: استخراج ۳۳ نوع ماده معدنی نشان می دهد که زنجان، یکی از استان های معدنی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از سنگ های باطله معادن، قابلیت استفاده در شهرها را داشته و به راحتی به شکل یک جدول درمی آیند و با توجه به اینکه شهرداری ها اجازه فعالیت صنعتی در قالب مجوزهای لازم را دارند می توانند از این فرصت استفاده کنند.

فغفوری در خصوص بخش صنعت استان نیز اظهار داشت: ۸۱.۵ درصد صادرات استان در سال گذشته مربوط به بخش صنعت بود و در راستای کمک به رونق تولید، حمایت های زیادی از این بخش می شود.

وی با بیان اینکه تا کنون در مجموع ۷۲ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این استان برگزار شده است، افزود: ۲۹ مورد از این جلسات در سال گذشته و ۱۴ مورد در سال ۹۶ برگزار شده که اثربخشی بسیار خوبی را در بخش خصوصی ایجاد کرده است.

فغفوری اضافه کرد: ۶۶۱ مورد از ۷۰۶ مصوبه جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اجرایی شده و بقیه در دست اجرا است که در مجموع ۹۴ درصد مصوبات، تحقق یافته است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور، زنجان در سال گذشته پس از اصفهان، دومین استان از حیث اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.