سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۲:۵۹:۲۴
2020 / April / 28خبر، معادن | اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹

معادن در اولویت توزیع اعتبارات باشد

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت معدنی این استان گفت: در سال جهش تولید، رونق معادن در اولویت توزیع اعتبارات صنعت، معدن و تجارت استان در سالجاری باشد.

 به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  اقبال عباسی در نشست شورای معادن این استان افزود: معادن از بسترهای مهم رشد و توسعه و رونق تولید به شمار می رود که باید در این خصوص بیش از گذشته در این حوزه سرمایه گذاری کرد.

وی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری در حوزه معدن ،دارای ظرفیت های بسیاری است که می طلبد در این خصوص مطالعات بیشتری انجام داد و محدوده هایی که دارای فلزات و کانی های ارزشمند هستند را شناسایی و زیرساخت های استخراج آن را فراهم کرد.

عباسی تصریح کرد: اعتباراتی که به بخش معدن اختصاص می یابد صرف زیرساخت ها نظیر ایجاد امکانات آب، برق و گاز شود تا زمینه جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی فراهم شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه بر ضرورت تعیین تکلیف معادن غیرفعال این استان تاکید کرد و گفت: معادنی که امکان فعال شدن آنها وجود دارد، برای حل مشکلات این واحدها در ستاد رفع موانع تولید باید اقدام کرد و معادنی که امکان فعال شدن را ندارند، مجوز آنها باطل شود.

عباسی، تکمیل زنجیره تولید فراورده های معدنی را از دیگر ضروریات این حوزه برشمرد و افزود:هم اینک مواد معدنی به صورت خام از استان خارج می شود و ارزش افزوده ای به دنبال ندارد، از همین رو سرمایه گذاری بر فرآروی این محصولات معدنی نیز یک ضرورت است.

وی، با بیان اینکه اولویت واگذاری معادن در شهرستانها با نظر شهرداران است، خاطر نشان کرد: شهرداران در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند، تا معادن در اختیار افراد توانمند قرار گیرد و بتوان از این ظرفیت در جهت رونق تولید بهره گیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.