چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۷:۳۰:۰۵
2020 / April / 29خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | مهر ۱۷, ۱۳۹۸

محدودیت های صادراتی چین تولید فولاد خام ژاپن را کاهش می دهد

وزارت صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن از کاهش تولید فولاد این کشور به دلیل محدودیت های صادراتی در چین طی سه ماهه پایانی سال 2019 میلادی خبر داد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  به نقل از وب سایت Engineering news وزارت صنعت، تجارت و اقتصاد ژاپن اعلام کرد: پیش بینی می شود تنش ها و عدم اطمینان در محدودیت های صادراتی چین تولید فولاد خام ژاپن را طی سه ماهه پایانی سال جاری میلادی(از ابتدای اکتبر تا پایان دسامبر۲۰۱۹ ) با کاهش ۰٫۱ درصدی مواجه کند.

تولید فولاد خام ژاپن طی سه ماهه پایانی سال جاری میلادی ۲۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تن پیش بینی شده است در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی این کشور ۲۵ میلیون و ۷۰۰هزار تن فولاد خام تولید کرده است.

طی مدت یاد شده، بر خلاف کاهش ۰٫۱ درصدی تولید فولاد خام ژاپن نسبت به مدت مشابه سال گذشته، این میزان تولید نسبت به سه ماهه سوم سال جاری میلادی با رشد ۰٫۸ درصدی همراه خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود تقاضای محصولات فولادی، شامل محصولات فولادی صادراتی، با افت ۲٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۲ میلیون و ۹۲۰هزار تن کاهش یابد. حدود ۴۰ درصد از فولاد ژاپن صادر می شود که پیش بینی می شود طی مدت مذکور با ۱٫۴ درصد کاهش ثبت شود.

از سوی دیگر، روند رو به رشد صادرات فولاد روسیه و هند به آسیا بر قیمت های منطقه تاثیر داشته و به صادرات ژاپن ضربه خواهد زد. صادرات محصولات فولادی روسیه و هند به آسیا نیز برای ژاپن عوامل مزاحم در بازار به شمار می روند.

کشور ژاپن یکی از بزرگترین کشورهای فولادساز جهان است که با تولید ۱۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد در سال ۲۰۱۸ میلادی توانست جایگاه سوم جهان را در تولید این محصول به خود اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.