چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۱:۵۵:۰۷
2020 / April / 29خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | شهریور ۲۷, ۱۳۹۸

فرصت سازی کسب و کار در فولاد مبارکه اصفهان

امروزه تولید و مصرف فولاد، یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع بشمار می آید. حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرآیند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال زایی، رشد تکنولوژی، خطوط تولید، پشتیبانی های فنی و مهندسی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تأثیر بسزایی دارد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  رویداد فرصت سازی کسب و کار در مسائل صنعتی، از سوی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران برگزار می شود.

امروزه تولید و مصرف فولاد ، یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع بشمار می آید. حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرآیند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال زایی، رشد تکنولوژی، خطوط تولید، پشتیبانی های فنی و مهندسی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تأثیر بسزایی دارد.

زندگی روزمره بشر با فولاد آمیخته شده و صنایع فولاد در سازندگی، بازسازی و توسعه کشور سهم مهمی را ایفا می کنند. با این حال همواره با گسترش این صنعت چالش هایی نیز پدید خواهد آمد که برطرف کردن آن ها باعث رونق هرچه بیشتر این صنعت و درنهایت کشور خواهد شد.

در همین راستا و برای یافتن تیم های حل مسأله برای چالش ها و موضوعات حال و آتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران، هم زمان با هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat) برنامه ای ویژه با موضوع «فرصت سازی کسب و کار در مسائل صنعتی» برگزار خواهد شد.

این برنامه در سه گام جوانه، جهش و جذب برگزار می شود که اکنون و در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ مهرماه و هم زمان با کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat)، گام نخست خود یعنی جوانه را اجرا می کند.

جوانه، با بیان چالش های صنعت فولاد با تعریف دقیق، صحه گذاری و اعتبارسنجی مسائل به دنبال یافتن تیم های حل مسأله و ایده های خلاقانه است. در این برنامه پس از دریافت راه حل های پیشنهادی هر تیم و ارائه مشاوره به ایشان، فرصتی جهت ارائه طرح ها در اختیار تیم ها قرار داده خواهد شد و بر اساس نتایج داوری نهایی تیم های منتخب علاوه بر دریافت جایزه می توانند در برنامه حمایتی مشترک شرکت فولاد مبارکه اصفهان و پارک علم و فناوری دانشگاه(جهش) شرکت کنند و نمونه محصول خود را ایجاد کرده و یا توسعه دهند.

ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای ضایعات سنگ آهنی ناحیه آهن سازی فولاد مبارکه، تولید کلسیم آلومینات Pre Melted برای واحد فولادسازی، تولید ماده Anti Form جهت سرباره پفکی واحد فولادسازی از موضوعات مربوط به چالش های توافق شده با خطوط تولید فولاد مبارکه است.

از دیگر موضوعات می توان به ایجاد ارزش افزوده برای لجن خطوط نورد سرد، ایجاد ارزش افزوده برای اکسیدآهن موجود در خروجی بازیابی واحد اسیدشویی، بازیابی قلع از ضایعات ورق های قلع اندود و لجن خط قلع اندود و بازیابی روی از سرباره حوضچه روی خط گالوانیزه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.