جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۰:۵۲:۵۶
2020 / April / 03گروه صنایع معدنی، آلومینیوم، خبر، معادن | اسفند ۶, ۱۳۹۸

ظرفیت جهانی تولید آلومینیوم در ۲۰۱۹ رشد یافت

ظرفیت جهانی تولید آلومینیوم در سال 2019 میلادی 900 هزار تن افزایش یافت در این میان بیش از نیمی از افزایش ظرفیت، توسط بحرین ایجاد شد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS، ظرفیت تولید جهانی آلومینیوم از ۷۷ میلیون تن درسال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۹۰۰ هزار تنی به ۷۷ میلیون و۹۰۰ هزار تن افزایش یافت. از این میزان افزایش ۴۹۰ هزار تن متعلق به بحرین و ۴۰۰ هزار تن نیز مربوط به رشد ظرفیت تولید آلومینیوم در چین است.

تولید آلومینیوم چین از ۴۴ میلیون در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۹ افزایش یافت و همچنان در جایگاه نخست جهان در ظرفیت تولید این فلز ایستاد. همچنین طی سال گذشته میلادی هند با تولید ۴ میلیون و ۶۰ هزار تن دومین کشور برتر جهان در این زمینه بود.

طی مدت یاد شده، روسیه با ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و کانادا با ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار تن ظرفیت تولید آلومینیوم رتبه های سوم و چهارم جهان را به خود اختصاص دادند.

امارات متحده عربی پنجمین کشور برتر دارای تولید آلومینیوم جهان است که ۲ میلیون و ۷۰۰هزار تن از این ظرفیت را در اختیار دارد. طی سال ۲۰۱۹ میلادی، ایالات متحده آمریکا و کانادا هر یک با دارا بودن یک میلیون و ۷۹۰ هزار تن و یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن ظرفیت تولید این فلز به ترتیب در رتبه های ششم و هفتم جهان جای گرفتند.

طی این مدت، بحرین توانست در ایجاد تولید آلومینیوم از چین پیشی گیرد و در این زمینه بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص دهد. این کشور با افزایش ظرفیت تولید آلومینیوم خود از یک میلیون و ۵۰ هزار تن به یک میلیون و ۵۴۰ هزار تن از رتبه نهم به رتبه هشتم جهان ارتقاء یافت.

این در حالی است که تولید آلومینیوم نروژ در سال ۲۰۱۹ میلادی بدون تغییریک میلیون و ۴۳۰هزار تن به ثبت رسید. اما رشد ظرفیت تولید در بحرین جایگاه آن کشور را از هشتم به نهم تنزل داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.