پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۸:۱۷
2020 / April / 30خبر، گروه صنایع معدنی، مس | آبان ۲۵, ۱۳۹۸

صنعت مس حامی محیط‌زیست

دکتر رضا رحمانی گفت: در سال 1396 سیستم کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه از ریورب به فلش تغییر پیدا کرد و شرکت مس با سرمایه‌گذاری 110 میلیون یورو و 45 میلیارد تومان کارخانه اسید را در برنامه کاری قرار داد و به بهره‌برداری رساند.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، دکتر رضا رحمانی وزیر صمت، با اعلام این خبر افزود: دوستداران محیط زیست بدانند صنعت کشور حامی محیط‌زیست است.

رحمانی بیان کرد: امروز میزان SO2 خروجی کوره فلش کارخانه ذوب به ۵۴۹ میلی‌گرم بر مترمکعب رسیده است در حالی که استاندار جهانی ۱۸۰۰ میلی‌گرم بر مترمکعب است.وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مردم ما بدانند خدمت‌گزاران در صنعت این کار بزرگ را انجام داده‌اند.

رحمانی در ادامه به کاهش ذرات خروجی از کوره فلش اشاره کرد و گفت: امروز میزان ذرات خروجی کوره فلش به ۸،۷ دهم میلی‌گرم بر مترمکعب رسیده است؛ در حالی که استاندارد جهانی ۱۵۰ میلی‌گرم بر مترمکعب است.وی افزود: خوشحالیم که این کار بزرگ که آرزوی مردم منطقه بود امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته رحمانی طرح‌های ریخته‌گری و نوسازی کوره‌های آند و طرح بازیافت آب و طرح نوار نقاله از دیگر طرح‌هایی است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد. درمجموع امروز ۱۶۲۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط شرکت ملی صنایع مس ایران تقدیم مردم خونگرم و عالم پرور استان کرمان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.