سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۳:۰۸:۰۷
2020 / April / 28خبر، گروه صنایع معدنی، مس | شهریور ۲۷, ۱۳۹۸

صنعت مس به رکوردهای جدید دست می یابد

امسال توسعه کارخانه ذوب و دستیابی به ظرفیت سالانه 120 هزارتن مس آندی، احداث انبار کنسانتره به ظرفیت 60 هزار تن و همچنین احداث کارخانه اکسیژن در دستور کار شرکت ملی صنایع مس قرار گرفته است.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، علی کریمی مدیر طرح ذوب خاتون آباد خبر داد که به زودی رکوردهای جدید در صنعت مس کشور رقم خواهد خورد. به گفته کریمی فر، این رکوردها با اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن و همچنین اجرای طرح اسید سولفوریک به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال، به دست می آید.

علی کریمی فر افزود: در حال حاضر تغییر تکنولوژی با هدف افزایش ظرفیت و رعایت مسائل زیست محیطی در دست اقدام است.

وی افزود: امسال توسعه کارخانه ذوب و دستیابی به ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزارتن مس آندی، احداث انبار کنسانتره به ظرفیت ۶۰ هزار تن و همچنین احداث کارخانه اکسیژن در دستور کار شرکت ملی صنایع مس قرار گرفته است.

کریمی فر با اشاره به میزان سرمایه گذاری طرح های توسعه ذوب خاتون آباد افزود: میزان سرمایه گذاری در این طرح ها حدود ۱۶۷ میلیون دلار است.

توجه به ساخت داخل در طرح های توسعه

علی کریمی مدیر طرح ذوب خاتون آباد با بیان اینکه طرح های فوق طی سال جاری به بهره برداری می رسد، گفت: همواره رویکرد توجه به “ساخت داخل” مورد توجه مدیران مجموعه ملی مس بوده است و در این زمینه تلاش کردیم تا در طرح های توسعه ذوب خاتون آباد، از تجهیزات داخلی استفاده شود.

مس؛ صنعت سبز

کریمی فر اظهار داشت: با اصلاحات اساسی در فرآیند ذوب خاتون‌آباد صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل می شود.

وی افزود: در بحث آلایندگی و غبار به استانداردهای محیط زیست دست پیدا کرده ایم و با راه اندازی کارخانه اسید بسیاری از مسائل زیست محیطی مرتفع خواهد شد. کریمی فر ادامه داد: در این حوزه توانستیم غبار “خروجی الکتروفیلتر درایر و فلش” را به سطح استانداردهای محیط‌زیست کشور برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.