پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , ۱۷:۰۲:۳۸
2019 / November / 21خبر، گروه صنایع معدنی، فولادجولای 10, 2019

صادرات ۳ میلیون تن گندله هند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰

حجم صادرات گندله هند در سه ماهه اول سال مالی 2020 به 2.99 میلیون تن رسید درحالی که در سه ماهه قبل حجم صادرات گندله 2.95 میلیون تن ثبت شده بود.

به گزارش پیام آوران معدن فولاد،   حجم صادرات گندله هند در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ به ۲٫۹۹ میلیون تن رسید درحالی که در سه ماهه قبل حجم صادرات گندله ۲٫۹۵ میلیون تن ثبت شده بود.

به طور کلی صادرات در ماه ژون با افت ۲۶ درصد به ۸۷۰ هزار تن رسید درحالی که در ماه می صادرات ۱٫۱۸ میلیون تن بود.

چین به عنوان بزرگترین واردکننده گندله از هند در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ حجم واردات از این کشور را به ۱٫۸۸ میلیون تن رساند که درمقایسه با واردات ۲٫۰۸ میلیون تنی در سه ماهه قبل افت ۱۰ درصدی داشته است.

ترکیه دومین مقصد صادرات گندله هند بود که حجم وارداتش از هند ۱۲۰ هزار تن بود. پس از ترکیه نیز عمان و آفریقای جنوبی هر یک ۱۱۰ هزار تن گندله از هند وارد کردند.

صادرات گندله هند به سایر بازارها در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ منتفی شده به گونه ای که یونان، امارات، هلند و ژاپن در مقایسه با سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۱۹ به صفر رسیده است.

تقاضای چین برای گندله هند در طول سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۰ کاهشی بود چراکه فولادسازان چینی وابستگی خود به گندله های تولید داخل را افزایش داده اند و بیشتر به دنبال سنگ آهن فاین عیار پایین برای پاسخگویی به هزینه های خود هستند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.