جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۲:۱۱:۲۶
2020 / April / 03گروه صنایع معدنی، آلومینیوم، خبر | اسفند ۱۷, ۱۳۹۸

سقوط مجدد قیمت آلومینیوم در بازارهای جهانی

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز جمعه ۱۶ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه نهم اسفند ماه، ۲۴ دلار به ازای هر تن یا معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت؛ به گونه ای که از یک هزار و ۶۶۳ دلار به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۸۷ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه ۱۶ اسفند ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (پنج شنبه ۱۵ اسفند ماه)، ۲۸ دلار به ازای هر تن معادل ۱.۶ درصد، کاهش یافت؛ به گونه ای که در پنج شنبه ۱۵ اسفند ماه، آلومینیوم یک هزار و ۷۱۵ دلار به ازای هر تن قیمت گذاری شد و دیروز به یک هزار و ۶۸۷ دلار به ازای هر تن رسید، این میزان کاهش قیمت آلومینیوم در طی یک روز، در ۹۳ روز گذشته بی سابقه بوده است.

قیمت  آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز جمعه ۱۶ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه نهم اسفند ماه، ۲۴ دلار به ازای هر تن یا معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت؛ به گونه ای که از یک هزار و ۶۶۳ دلار به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۸۷ دلار به ازای هر تن رسید.

این کاهش قیمت آلومینیوم در جهان، همراه با روند کاهشی موجودی انبارهای آلومینیوم است؛ به گونه ای که میانگین موجودی انبارها در هفته اخیر از یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۱۶۰ تن در هفته گذشته به یک میلیون و ۳۰ هزار و ۷۵۰ تن در هفته اخیر رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.