جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۷:۱۸:۲۷
2020 / May / 01خبر، گروه صنایع معدنی، سایر حوزه‌های صنایع معدنی | مهر ۱۳, ۱۳۹۸

رونمایی از نسخه اولیه طرح جامع سرب و روی کشور

نسخه اولیه طرح جامع سرب و روی کشور با حضور خبرگان، صاحب نظران، دانشگاهیان و فعالان این صنعت رونمایی شد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،   امین صفری امروز در میزگرد سرب و روی دومین همایش صنایع غیر فلزی و فناوری های وابسته، با بیان اینکه تاکنون در صنعت سرب و روی چشم انداز مشخصی وجود نداشته است، گفت: طرح جامع سرب و روی کشور با محوریت ایمیدرو و همکاری بخش خصوصی در حال انجام است که بر اساس نظر کارشناسان و فعالان این حوزه کارشناسی و تکمیل خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح به عنوان سند توسعه صنعت سرب و روی کشور، مبنای تصمیم گیری های آتی و سیاست گذاری ها قرار خواهد گرفت. مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد خاطرنشان کرد: مهمترین اهداف طرح مذکور، ایجاد توازن، تولید محصولاتی با مزیت نسبی، تولید محصولات نهایی زنجیره، ارتقای تکنولوژی و استفاده از صنایع هایتک است.

بهره برداری از کارخانه ۲۰۰ هزار تنی کنسانتره در پایان ۹۹ صفری با اشاره به برنامه بهره برداری از فاز نخست طرح تجهیز این معدن تا پایان سال آینده، گفت: ظرفیت طرح تجهیز معدن مهدی آباد ۸۰۰ هزار تنی است و فاز نخست آن سال ۹۹ و فازهای ۲ و ۳ طی سال های آتی به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: معدن انگوران به عنوان بازیگر اصلی این صنعت چند سال دیگر از میدان خارج می شود و مهدی آباد جایگزین آن می شود مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد صفری با بیان اینکه مشکل ممنوعیت صادرات سرب و روی حل می شود، تصریح کرد: ٩٠ درصد ذخایر سرب و روی کشور در استان زنجان قرار دارد. وی افزود: ٧٠ درصد ذخایر و معادن جزو معادن کوچک هستند درنتیجه باید در سیاست گذاری ها توجه بیشتری به این معادن داشت. مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد گفت: در بخش آلیاژ، اقدامات بسیاری باید انجام شود. وی افزود: صادرات کشورمان در حوزه گالوانیزه نیز ناچیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.