شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ , ۱۱:۳۰:۳۱
2020 / September / 12گروه صنایع معدنی، آلومینیوم، برگزیده، خبر، معادن | شهریور ۲۲, ۱۳۹۹

روند افزایش نرخ ایرالکو به سومین هفته پیاپی رسید

ارزش معاملات شرکت ایرالکو در بورس کالا به بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  شرکت آلومینیوم ایران در هفته منتهی به ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹ موفق به ثبت درآمد عملیاتی یک هزار و ۱۱۹ میلیارد ریالی شده و این مبلغ نسبت به هفته گذشته کاهش رشد در حدود ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

به این ترتیب جمع کل ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا از ابتدای سال تا پایان هفته جاری به بیش از ۱۸ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

۲.۰۰۰ تن شمش آلومینیوم توسط این شرکت در بورس کالا عرضه شد. نرخ متوسط هر تن از این محصول به ۴۳۳ میلیون ریال به ازای هر تن رسید که در حدود ۶ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. به این ترتیب و با توجه به رشد محسوس نرخ ارز در سامانه نیما در هفته های اخیر، نرخ این محصول تنها در عرض دو هفته سپری شده بیش از ۱۱ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

همچنین در هفته سپری شده ۵۴۰ تن بیلت توسط این شرکت عرضه شد. نرخ متوسط این محصول نیز به ۴۶۸ میلیون ریال به ازای هر تن رسید که نسبت به هفته پیش از آن رشد در حدود ۶ درصد را نشان می دهد.
در این هفته شاهد عرضه و معامله شمش آلیاژی این شرکت نبودیم.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت آلومینیوم ایران ارائه شده است:

در جدول زیر روند سه ماهه نرخ دو محصول شمش و بیلت آلومینیوم این شرکت ارائه شده شاهد بازگشت نرخ های فروش این شرکت به قیمت های ثبت شده در مرداد ماه که بالاترین نرخ های چند ماه گذشته محسوب می شود، هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.