پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۱:۳۶:۱۰
2020 / April / 30خبر، گروه صنایع معدنی، مس | مهر ۱۰, ۱۳۹۸
مس شیلی

رشد ۱۱ درصدی تولید مس شیلی در اوت ۲۰۱۹

تولید فلز سرخ در شیلی طی ماه اوت 2019 میلادی با 11.1 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 517 هزار و 902 تن رسید.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، تولید مس شیلی طی اوت ۲۰۱۹ میلادی ۱۱ درصد افزایش یافت در حالی که مجموع تولید هشت ماهه این کشور با افت ۶درصدی همراه شده است.

با این وجود، تولید فلز سرخ در بزرگترین تولیدکننده مس جهان طی ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۳ میلیون و ۸۱۷ هزار تن ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی ۶ درصد افت نشان می دهد. زیرا طی نیمه نخست سال جاری میلادی تولید مس در این کشور به دلایلی همچون شرایط نامساعد آب و هوایی و اعتصاب کارگران روندی آهسته را پیش رو داشت.

کمیسیون مس شیلی پیش بینی می کند تولید فلز سرخ در این کشور طی سال ۲۰۱۹ میلادی بدون تغییر نسبت به سال گذشته به ۵ میلیون و ۸۳۰ هزار تن خواهد رسید.

طی هشت ماهه نخست سا ل جاری میلادی کاهش تولید مولیبدن در شرکت معدنی کودلکو شیلی منجر به افت تولید این ماده معدنی در این کشور به ۳۶ هزار و ۲۸۳ تن شد که حاکی از کاهش ۹٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است. این در حالی است که تولید این ماده معدنی در اوت ۲۰۱۹ میلادی در شیلی با ۶٫۱ درصد رشد نسبت به ماه اوت سال گذشته به ۵ هزار و ۴۴۵ تن رسید.

همچنین تولید فلزات گرانبها در اوت ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بود به گونه ای که تولید طلا با ۱۹٫۴ درصد رشد به ۳هزار و ۴۲۱ کیلو گرم و تولید نقره با رشد ۱۶٫۶ درصدی به ۱۰۹ هزار و ۸۰۹ کیلوگرم افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.