دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ , ۲۳:۳۴:۳۸
2020 / April / 06خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | تیر ۱۹, ۱۳۹۸

تامین زیرساخت های توسعه فولاد در منطقه خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس از تامین زیرساخت های توسعه و تولید فولاد تا سقف 10 میلیون تن خبر داد

به گزارش پیام آوران معدن فولاد،  مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر خلیج فارس از تامین زیرساخت های توسعه و تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن خبر داد و گفت: با ایجاد طرح های توسعه و بهره برداری از این طرح تا سال ۱۴۰۴، اشتغالزایی منطقه به ۳۰ هزار نفر خواهد رسید.

حسن خلج طهرانی افزود: شرکت جدیدی برای برنامه ریزی تولید تا سقف ١٠ میلیون تن فولاد تاسیس خواهد شد که تاکنون شرکت های فولاد هرمزگان و صبا فولاد در این شرکت جدید اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: درخصوص تامین آب به لحاظ موقعیت منطقه، آب شیرین کن های موجود، امکان تامین آب تا ظرفیت ١٠ میلیون تن فولاد را دارند. علاوه بر این در بخش برق نیز ظرفیت ١۶٠ مگاواتی فراهم است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: در بخش تامین گاز، ٣٠ اینچ گاز ” کلاس D ” از خط صلح تامین شده که پاسخگوی نیاز پروژه خواهد بود.

خلج طهرانی، زمان تعریف شده برای پروژه را تا سال ١۴٠۴ عنوان کرد و گفت: در چشم انداز توسعه فولاد در بندرعباس، تولید ۱۰ میلیون تن فولاد هدفگذاری شده که ۵ تا ۵.۵ میلیون تن آن در حال حاضر تولید می شود.

وی ادامه داد: طبق این طرح، عملیات تولید افزون بر ۴ میلیون تن فولاد کلید زده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.