چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۵:۴۲:۲۱
2020 / April / 29خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | شهریور ۲۶, ۱۳۹۸

بیش از ۱۷٫۶ میلیون تن گندله در ۵ ماهه امسال تولید شد

بیشترین آمار تولید در این مدت متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با پنج میلیون و 36 هزار و 578 تن بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال سه درصد افت داشت.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، بررسی عملکرد شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی حاکی از تولید ۱۷ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۷۹ تن گندله از آغاز امسال تا پایان مردادماه و افت یک درصدی آن در همسنجی با پارسال است.

بیشترین آمار تولید در این مدت متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با پنج میلیون و ۳۶ هزار و ۵۷۸ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال سه درصد افت داشت.
در پنج ماهه امسال، فولاد مبارکه با تولید سه میلیون و ۶۹ هزار و ۴۸ تن گندله و افت پنج درصدی در همسنجی با پارسال، در مکان دوم تولید گندله سازان قرار گرفت.

همچنین فولاد خوزستان با دو میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۹۴ تن تولید (افت ۶ درصدی)، میدکو با دو میلیون و ۴۱۰ هزار و ۵۰۴ تن تولید (رشد ۱۶ درصدی)، سنگ آهن چادرملو با یک میلیون و ۷۴۲ هزار و ۱۷ تن (رشد ۲۵ درصدی) و اپال پارسیان سنگان با یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۱۵۹ تن تولید (افت ۱۸ درصدی) در رتبه های سوم تا ششم تولید گندله قرار گرفتند.

بیشترین رشد تولید گندله در مقایسه با پنج ماه نخست پارسال متعلق به فولاد خراسان با رشد ۱۴۰ درصدی بود. این شرکت در مدت یاد شده ۴۶۴ هزار و ۵۳۶ تن تولید ثبت کرد.

تا پایان مرداد ماه، فولاد سنگان خراسان ۶۳۰ هزار و ۳۸۵ تن و صبا نور ۱۶۳ هزار و ۲۵۸ تن گندله تولید کردند که در همسنجی با پارسال به ترتیب افت ۳۶ درصدی و رشد ۱۹ درصدی داشتند.

آمارها همچنین حاکی از تولید سه میلیون و ۲۰۱ هزار و ۸۸۱ تن گندله در مردادماه امسال است که در مقایسه با مرداد ۹۷ بدون تغییر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.