پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۰:۲۶:۲۸
2020 / April / 30گروه صنایع معدنی، آلومینیوم، خبر | مهر ۸, ۱۳۹۸

بزرگترین کارخانه شمش آلومینیوم راه‌اندازی می‌شود

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو از راه‌اندازی طرح آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید شمش این فلز در ایران، طی ماه آبان خبر داد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو از راه‌اندازی طرح آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید شمش این فلز در ایران، طی ماه آبان خبر داد.

امیر صباغ با بیان این مطلب اظهارکرد: ظرفیت انبارهای پودر آلومینا در انبارهای کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو)، تکمیل شده و شرایط برای شروع تولید و بهره‌برداری از این طرح یک میلیارد دلاری در ماه آینده، فراهم است.

وی ادامه داد: زیر ساخت‌های لازم اعم از جاده‌ها و امکانات مورد نیاز برای توسعه این فازها ایجاد شده و کارخانه‌اند‌سازی با ظرفیت سالانه ۱۸۰ هزار تن برای هر یک از این فازها ایجاد خواهد شد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو تصریح کرد: محصولات تولیدی این کارخانه، شمش، اسلب و بیلت آلومینیوم است که ظرفیت سالانه آن در فاز نخست ۳۰۰ هزار تن است و با تکمیل فازهای ۲ و ۳ به یک میلیون تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب، ۱۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۶ هزار نفر به طور غیر مستقیم به کار مشغول خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.