شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۲۲:۱۱:۴۲
2020 / May / 02خبر، معادن | مهر ۱۷, ۱۳۹۸

ایمیدرو توسعه زیرساخت ها را همزمان با توسعه معادن انجام می دهد

رئیس هیأت عامل ایمیدرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط دوم مسیر سنگان- خواف- رشتخوار- تربت حیدریه تاکید کرد: این سازمان علاوه بر توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه زیرساخت ها را نیز انجام می دهد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، خداداد غریب پور که امروز به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی ، نمایندگان مجلس و مسوولان محلی در شهرستان تربت حیدریه حدور یافته بود، گفت، تصریح کرد: معادن سنگان برنامه ایجاد ظرفیت تولید ۱۷٫۵ میلیون کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن را در دست اجرا دارد که در این میان برنامه توسعه زیرساخت ها نیز اهمیت بسزایی یافته است.وی ادامه داد: توسعه سنگان علاوه بر اینکه مانع خام فروشی مواد معدنی می شود شرایط توسعه زیرساخت در مناطق مجاور را هم در پی دارد.

غریب پور تاکید کرد: احداث این مسیر منافع چند وجهی برای توسعه منطقه، توسعه صنایع معدنی و اشتغال دارد.رئیس هیأت عامل ایمیدرو پیش بینی کرد که مسیر سنگان به تربت حیدریه تا ۴۰ ماه به اتمام برسد.

غریب پور یادآور شد: کل خط دوم جاده سنگان، خواف، رشتخوار تا تربت حیدریه ۱۵۱ کیلومتر است که برای اتمام آن ۸۶۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.وی ادامه داد: با همکاری راه آهن درصدد طراحی خط آهن ۸۰۰ کیلومتری سنگان بافق هستیم تا بخشی از سنگ آهن سنگان از طریق خط آهن حمل شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت خاطر نشان کرد: دولت به تنهایی قادر به سرمایه گذاری برای توسعه نیست و در این میان حضور بخش خصوصی نقش ویژه ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.