سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۵:۲۹:۲۰
2020 / April / 28خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹

افزایش ظرفیت تولید کنستانتره و گندله سنگ آهن

مدیر عامل شرکت صنعتی ومعدنی سنگ آهن گل گهر سیرجان گفت: ۱۳ طرح توسعه وافزایش تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر راه اندازی می شود.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  جمشید ملارحمان ،مدیر عامل شرکت صنعتی ومعدنی سنگ آهن گل گهر سیرجان گفت: مجموع تولید کنسانتره شرکت گل گهر در سال ۹۸ به بیش از ۱۶ میلیون تن رسید که افزایش ۳ درصد ی نسبت به عملکرد سال قبل را نشان می دهد و تولید گندله سنگ آهن این شرکت از ۱۲.۱ میلیون تن فراتر رفت که نسبت به تولید سال ۹۷ با رشد ۴درصدی همراه شد.

جمشید ملارحمان افزود: رشد تولید این محصولات و همچنین راه اندازی پروژه های جدید، از یک سو و زمینه افزایش تولید فولاد خام و محصولات فولادی را فراهم می آورد و از دیگر سو سبب بالا رفتن تولید واقعی کارخانه های فولادی می شود به طوری که این عملکرد، باعث رشد شاخص بهره وری و استفاده بیشتر از ظرفیت های نصب شده فولاد در منطقه است.

او گفت: تامین خوراک کنسانتره و گندله سنگ آهن، یکی از حیاتی ترین نیاز های کارخانه های فولادی است که با رشد تولید درگل گهر بخشی از دغدغه های جهش تولید فولاد برطرف را برطرف می کند.

مدیر عامل سنگ آهن گل گهر سیرجان از سهم ۳۴ درصدی از ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن و ۲۹ درصدی از ظرفیت تولید گندله سنگ آهن کشوردر این مجتمع معدنی خبر داد و گفت: این شرکت در عین حال جایگاه نخست تولید در کنسانتره و گندله سنگ آهن در کشور را در اختیار دارد.

ملارحمان در خصوص اجرای طرح های توسعه شرکت صنعتی و معدنی گل گهر افزود: در سال جاری و سال جهش تولید ۱۳ طرح به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان راه اندازی می شود و با راه اندازی این طرح ها، ۳ میلیون تن به ظرفیت تولید کنسانتره، ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید گندله و ۷۰ هزار تن به ظرفیت تولید بریکت سرد در کشور افزوده می شود.

او تصریح کرد: همچنین تامین خوراک کنسانتره و گندله سنگ آهن، یکی از حیاتی ترین نیاز های کارخانه های فولادی است که با رشد تولید و نیز ایجاد ظرفیت های جدید در گل گهر، بخشی از دغدغه های جهش تولید فولاد برطرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.