سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۹:۲۸:۵۵
2020 / April / 28خبر، گروه صنایع معدنی، فولاد | آبان ۱۳, ۱۳۹۸

افزایش تولید فولاد زنگ نزن چین طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی 

تولید فولاد زنگ نزن چین طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی 10.5 درصد افزایش یافت

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  به نقل از وب سایت Hellenic Shipping News چین از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی ۲۲ میلیون و ۴۹۰ هزار تن فولاد زنگ نزن تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰٫۵ درصدی نشان می دهد.

طی مدت مذکور، تولید فولاد زنگ نزن سری ۳۰۰ به ۱۰ میلیون و ۷۴۰ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۱۴٫۶۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین تولید فولاد زنگ نزن سری ۲۰۰ با رشد ۱۲٫۵۲ درصدی به ۷ میلیون و ۶۷۰ هزار تن رسید. در حالی که تولید فولادزنگ نزن سری ۴۰۰ شاهد افت ۵ درصدی بود و ۳میلیون و ۹۴۰ هزار تن به ثبت رسید.

کاهش صادرات و واردات

همچنین طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی میزان صادرات فولادزنگ نزن در چین با افت ۱۳٫۵۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲ میلیون و ۷۱۰هزار تن رسید. در حالی که واردات این محصول نیز طی مدت مذکور ۸۸۵ هزار تن گزارش شد که کاهش ۴۱٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه شال گذشته میلادی نشان می دهد.

با این وجود، مصرف ظاهری فولادزنگ نزن از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی ۱۸ میلیون و ۵۳۰هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۱۱٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابع سال ۲۰۱۸ میلادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.