جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۵:۲۵:۱۰
2020 / May / 01خبر، گروه صنایع معدنی، سایر حوزه‌های صنایع معدنی | آذر ۳, ۱۳۹۸

افزایش استخراج و تولید سرب و روی؛ مهدی آباد رشد ۲۶۷درصدی را ثبت کرد

میزان استخراج و تولید شرکت های سرب و روی ایمیدرو (مهدی آباد، نخلک و انگوران) طی 7 ماهه سال 98، افزایش یافت.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان مهر، ۳۰۶ هزار و ۸۲۸ تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۸۳ هزار و ۷۱۴ تن بود که ۲۶۷ درصد رشد نشان می دهد.

این رقم نسبت به برنامه (۱۴۰ هزار تن)، ۱۱۹ درصد رشد یافت. افزون بر این، مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد طی ۷ ماهه امسال، ۴۶ هزار و ۸۶۱ تن ماده معدنی ارسال کرد.

افزایش ۶ درصدی تولید کنسانتره سرب نخلک

مجتمع معدنی سرب و روی نخلک از ابتدای فروردین تا پایان مهر ۹۸ حدود ۴۳۵۵ تن کنسانتره سرب تولید کرد. میزان تولید این شرکت طی مدت مشابه سال گذشته، ۴۰۹۹ تن بود که نشان دهنده رشد ۶٫۲ درصدی است.

میزان استخراج مجتمع معدنی سرب و روی نخلک طی ۷ ماه امسال به ۴۱ هزار و ۱۱۷ تن رسید که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۳۶ هزار و ۶۷۳ تن)، حاکی از رشد ۱۲ درصدی استخراج این شرکت است.

همچنین مجتمع معدنی سرب و روی نخلک طی ۷ ماهه امسال، ۴۱۹۹ تن محصول به شرکت های داخلی ارسال کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۳۸۳۷ تن)، ۹٫۴ درصد افزایش نشان می دهد.

افزایش ۴۷ درصدی برنامه استخراج انگوران

مجتمع سرب و روی انگوران از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال، ۵۴۴ هزار و ۱۱۵ تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم نسبت به برنامه تولید (۳۷۰ هزار تن)، ۴۷ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین این مجتمع طی ۷ ماهه امسال، ۳۲۰ هزار و ۹۸۹ تن ماده معدنی به شرکت های فرآوری داخلی ارسال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.