سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۱۲:۲۱:۰۹
2020 / April / 28خبر، معادن | اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹

اعلام آمادگی ایمیدرو برای مطالعه محدوده های معدنی مارکده

رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری، از اعلام آمادگی سازمان ایمیدرو برای مطالعه محدوده های معدنی مارکده خبر داد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،   سجاد رستمی رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: سه طرح معدنی در استان آماده برداشت و واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی شد.

او افزود: معدن گنبدنمکی در منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ، معدن دولومیت در شهرستان های اردل و بروجن و ذخایر مرمریت در شهرستان های بروجن، لردگان و اردل ازجمله معادن قابل برداشت در استان است.

رستمی اضافه کرد: امسال معدن فسفات در شهرستان لردگان، مطالعه ژئوتوریسم در منطقه مشایخ کیار و امکان سنجی تولید کاغذ از سنگ آهک نیز در مرحله مطالعه قرار دارد.

او ادامه داد: معادن مس، روی و کبالت در منطقه سبزکوه و معدن طلا، مس و کانی های فلزی در روستای مارکده شهرستان سامان هم از جمله پهنه های معدنی استان به شمار می رود، که در مرحله اکتشاف قرار گرفته است.

رستمی گفت: سازمان ایمیدرو برای مطالعه محدوده های معدنی روستای مارکده اعلام آمادگی کرده است.

او با بیان اینکه ذخایر دولومیت در استان از حجم بالایی برخوردار است افزود: در پی جذب سرمایه گذار برای استخراج این ذخایر معدنی هستیم.

رستمی نبود واحد های «قله بر» را ازچالش های بخش معدن استان اعلام و اضافه کرد: نبود چنین واحد هایی سبب شده تا محموله های معدنی استان به صورت خام به فروش برسد و ضایعات معدنی در استان افزایش داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.