دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ , ۱۸:۰۷:۰۰
2020 / January / 20خبر، گروه صنایع معدنی، سایر حوزه‌های صنایع معدنیجولای 22, 2019

استفاده از فضولات شتر برای تولید سیمان در امارات

هزاران تن فضولات شتر برای تولید سوخت سیمان در شمال امارات متحده عربی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد، هزاران تن فضولات شتر برای تولید سوخت سیمان در شمال امارات متحده عربی مورد استفاده قرار می گیرد.

هزاران تن فضولات شتر برای تولید سوخت سیمان در شمال امارات متحده عربی مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار جلوی تولید گازهای گلخانه ای گرفته می شود و فضولات این حیوان به محل دفن زباله راه پیدا نمی کند.

طبق یک طرح دولتی ، کشاورزان در امارات فضولات شتر را در ایستگاههایی جمع آوری می کنند. بعد آن را با ذغال مخلوط می کنند تا سوخت یک کارخانه سیمان بزرگ شود.

مدیر کل این کارخانه سیمان گفت:« وقتی این ایده مطرح شد، همه به آن خندیدند».

ولی پس از آزمایشات مقدماتی، این شرکت دریافت که دو تن فضولات شتر می تواند جایگزین یک تن زغال سنگ شود.

محمد احمد علی ابراهیم که حالا کارخانه اش روزانه ۵۰ تن فضولات شتر مصرف می کند گفت:«ما از پدر بزرگ هایمان شنیده بودیم که از فضولات گاو برای گرما استفاده می کردند. ولی هیچکدام به فکر فضولات شتر نیفتاده بودند».

از فضولات گاو به عنوان یک منبع انرژی در آمریکا، زیمباوه و چین استفاده می شود. فضولات شتر یک سوخت نادر تر است.

هر شتر روزانه ۸ کیلوگرم مدفوع تولید می کند که بیشتر از آن چیزی است که کشاورزان به عنوان کود مصرف می کنند.

ترکیبی از یک بخش فضولات شتر با ۹ بخش زغال سنگ به طور یکنواخت می سوزد و به درد کوره های سیمان با دمای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد میخورد.
هدف اصلی این پروژه جلوگیری از وارد شدن فضولات شتر به زباله هاست. دولت امارات سعی می کند ۷۵ درصد زباله ها را تا ۲۰۲۱ از محل دفن زباله ها بیرون بکشد.
احمد الخطری، یک گله دار شتر می گوید:« ما از اینها استفاده نمی کنیم .مهمترین مسئله برای ما تمیز بودن محل نگهداری حیوانات و نظافت خود آنهاست».

مقامات امارات از کارخانه های سیمان بیشتری درخواست کرده اند این کار را انجام دهند و از فضو لات صنعتی و جوجه ها هم استفاده کنند. زباله یک منبع انرژی است که در جای اشتباه قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.