شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ , ۰۰:۳۷:۵۵
2020 / May / 02خبر، معادن | مهر ۱۶, ۱۳۹۸

استخراج بیش از یک میلیون و ۹۰۰ تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری

سرپرست معاونت امور معادن سازمان صمت گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و 900 تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده است.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،مهراد قاسمی سرپرست معاونت امور معادن سازمان صمت گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و ۹۰۰ تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده است.

قاسمی ، گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و ۹۰۰ تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده، که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: سنگ لاشه، سنگ نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ های تزئینی و مواد اولیه سیمان ازجمله مواد در حال استخراج از معادن استان است.

وی خاطرنشان کرد: این مقدار مواد از ۱۷۷ معدن با سرمایه گذاری ۶۵۳ هزار و ۸۰۲ میلیون ریالی استان در شهرستان های ۱۰ گانه استخراج شده است؛ هم اکنون هزار و ۵۳۳ نفر در معادن این استان فعالیت می کنند.

قاسمی تأکید کرد: موادمعدنی استخراج شده علاوه بر صنعت ساختمانی در صنایع فولاد، ذوب آهن، آلومینیوم، صنایع نسوز و ساینده ها، تولید گچ، شن و ماسه، صنایع سیمان و تهیه آجرهای شاموتی کاربرد ویژه ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.