جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۱:۲۰:۱۶
2020 / April / 03خبر، گروه صنایع معدنی، مس، معادن | دی ۳۰, ۱۳۹۸

اردشیر سعدمحمدی: شرکت مس در مسیر رشد و توسعه قرار دارد

مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۴۰۰دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۱۲۸درصد رشد داشته است.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،   دکتر اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر، افزود: همچنین میزان EPS شرکت که در تعدیل دوم اعلام کردیم ۱۱۱ تومان اعلام شده بود که موفق شدیم در نه‌ماهه امسال این میزان را محقق کنیم و نسبت به سال گذشته ۱۲۸ درصد سود محقق کنیم.

سعد محمدی بیان کرد: امیدواریم در سه‌ماهه پایانی سال به‌گونه‌ای عمل کنیم که رکودهای خوبی در تاریخ شرکت مس ثبت کنیم.

میزان فروش شرکت مس در نه‌ماهه نخست سال جاری ۱۶۰۲۰ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۵ درصد افزایش داشته است

مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: این میزان فروش در شرایطی محقق شد که برخی شرکت‌های بزرگ مثل کودلکو در نه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ با کاهش ۱۸ درصدی فروش و کاهش ۷ درصدی تولید روبرو شدند.

سعدمحمدی ادامه داد: همچنین میزان فروش شرکت مس در نه‌ماهه نخست سال جاری ۱۶۰۲۰ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۵ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت با بیان این‌که افزایش حجم تولید شرکت و نرخ ارز بر این سودآوری مؤثر بوده است گفت: تولید کاتد شرکت مس در این بازه زمانی ۱۹۰ هزار تن بوده که ۲۱ درصد بالاتر از برنامه و ۶ درصد بالاتر از تولید ۱۷۹ هزار تن در مدت مشابه سال گذشته است.

سعدمحمدی با اشاره به بازدهی ۲۶۳۲ درصدی سهام شرکت مس طی ۱۴ سال گذشته گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سهام شرکت ملی صنایع مس ایران بازدهی ۱۰۵درصدی باوجود کاهش ۵درصدی قیمت جهانی مس نصیب سهامدارانش کرده است. همچنین میانگین سالیانه بازدهی سهام شرکت از بدو پذیرش در بورس حدود ۱۸۸درصد بوده است که رقم چشمگیری نسبت به بازارهای مشابه محسوب می‌شود.

وی به رشد دو برابری ارزش بازار مس در بورس از ابتدای سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: ارزش بازار شرکت در ابتدای سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان بود که در تاریخ ۲۵ دی‌ماه سال جاری به حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان رسید.

 دکتر اردشیر سعدمحمدی با عنوان این‌که در ۴ سال آینده ۲،۵ میلیون تن به تقاضای مس محتوی معدنی افزوده خواهد شد گفت: هدف ما علاوه بر در اختیار گرفتن بخشی از این تقاضای جهانی قرار گرفتن در فهرست ۱۰ شرکت برتر تولید مس است که این اتفاق با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که تعریف کرده‌ایم در دسترس است.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: ما در حدود ۴،۱۵ درصد ذخایر مس جهانی را داریم و تنها ۱،۵ درصد از تولید مس جهان را در اختیار داریم که با توجه به این میزان ذخایر عدد چشمگیری نیست.

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن حجم اکتشافات جدید و افزایش ذخایر با طرح‌های توسعه را با سرعت دنبال کنیم تا از رقابت در بازار جهانی مس عقب نمانیم.

گفتنی است، در پایان این مجمع با تصویب سهامداران، سرمایه شرکت مس با افزایش ۳۰درصدی از هفت هزار و۸۰۰ میلیارد تومان به ۱۰ هزار ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.