جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ , ۱۲:۳۲:۴۲
2020 / April / 03گروه صنایع معدنی، آلومینیوم، خبر، معادن | اسفند ۲۰, ۱۳۹۸

آلومینیوم به کمترین قیمت سه سال اخیر رسید

قیمت آلومینیوم در LME روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی دوشنبه ۱۲ اسفند ماه، ۴۱ دلار به ازای هر تن یا معادل ۲.۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد،  بهای آلومینیوم در LME روز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی دوشنبه ۱۲ اسفند ماه، ۴۱ دلار به ازای هر تن یا معادل ۲.۴ درصد کاهش یافت؛ به گونه ای که از یک هزار و ۶۸۴ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۴۳ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن رسید.

بهای آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز دوشنبه ۱۹ اسفند ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (جمعه ۱۶ اسفند ماه)، ۴۳ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن معادل ۲.۶ درصد، کاهش یافت؛ به گونه ای که در جمعه ۱۶ اسفند ماه، آلومینیوم یک هزار و ۶۸۷ دلار به ازای هر تن قیمت گذاری شد و دیروز به یک هزار و ۶۴۳ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن رسید، این میزان کاهش قیمت آلومینیوم، در ۵۱۸ روز گذشته بی سابقه بوده است.

این کاهش قیمت آلومینیوم در جهان، همراه با روند کاهشی موجودی انبارهای آلومینیوم است؛ به گونه ای که میانگین موجودی انبارها در هفته اخیر از یک میلیون و ۵۱ هزار و ۱۰۵ تن در هفته گذشته به یک میلیون و ۱۹ هزار و ۹۵۰ تن در هفته اخیر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استفاده از اخبار با نقل منبع معدن و فولاد مجاز است.