پیام آوران معدن و فولاد
2019 / May / 26
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ , ۱۰:۱۵:۲۵
پیام آوران معدن و فولاد گروه صنایع معدنی فولاد کاهش تعرفه واردات ورق تهدیدی برای تولید داخلی
کاهش تعرفه واردات ورق تهدیدی برای تولید داخلی
5 (100%) 1 vote[s]
پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۰۰ ق.ظ
عضو انجمن فولاد مطرح کرد:

کاهش تعرفه واردات ورق تهدیدی برای تولید داخلی

کاهش 50 درصدی تعرفه واردات ورق در شرایط کنونی به زیان شرکت‌هایی است که توان صادرات دارند

پیام آوران معدن و فولاد: عضوانجمن فولاد با اشاره به تولید مازاد داخلی گفت:تصمیم عجولانه دولت مبنی برکاهش تعرفه واردات ورق فولاد در زمانی که با تولید مازاد و کاهش تقاضای داخلی مواجه هستیم به هیچ وجه به نفع تولیدکننده داخلی نیست.

سیدرضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد درگفتگو با  (پیام آوران معدن و فولاد) در خصوص تاثیر کاهش تعرفه واردات ورق بر تولیدات داخلی اظهار داشت:کاهش تعرفه زمانی معقول است که در تامین نیاز داخلی با کمبود تولیدمواجه باشیم و یا قیمت های داخلی بالاتر از نرخ‌های جهانی باشد این در حالیست که  نرخ‌های عرضه شده در کشور بسیار پایین‌تر از نرخ‌های بین‌المللی است.
وی درادامه یادآورشد: درسال گذشته فولادمبارکه حدود۷۰۰هزارتن واردات ورق داشت واتفاق کاهش تعرفه باید در آن شرایط انجام می‌گرفت،اما متاسفانه این تصمیم بدون هرگونه استفاده از نظرات کارشناسان و اعضای انجمن صورت گرفته که به اعتقاد فعالان حوزه فولاد حمایت از تولیدات داخلی مورد توجه قرار نگرفته است.
شهرستانی تصریح کرد: در سال گذشته نیز موضوع کمبود شمش و نگرانی از صادرات محصول در حالیکه صنایع داخلی با مشکل تامین نیاز مواجه هستند از سوی نورد کاران درزمینه میلگرد مطرح شد و این گروه نیز خواستارکاهش تعرفه واردات شمش بودند . اما آنچه مشخص است نه تنها در تولید شمش و تامین نیاز داخلی کمبودی وجود ندارد بلکه اساسا میزان تولید به گونه‌ای است که صادرات گریز ناپذیر است . ضمن انکه باید در زمینه میلگرد منشکل اصلی را در کشش پذیری بازار جستجو کرد
شهرستانی با تاکید بر اینکه تعرفه ۱۰ درصدی باید مورد بازنگری قرارگیرد تاکیدکرد:کاهش ۵۰ درصدی تعرفه در شرایط کنونی به زیان شرکت‌هایی است که توان صادرات دارند و به نظر می‌رسد برای افزایش رقابت پذیری تولیدکنندگان داخلی تعرفه ۱۵ درصدی در شرایط کنونی می‌تواند موثر باشد.

 

 

نظر شما چیست؟

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>